sobota, 16 lutego 2013

Pierwszym tortem urodzinowym uczciałam ostatnią sobotę karnawału.

 

Mimo woli, wyczekujemy 18stych urodzin z nutą ciekawości, pesymizmu utraconego dzieciństwa, goryczy poczucia odpowiedzialności, ale i nadziei na tzw. 'lepsze jutro'. Z dziecięcym wstydem wyglądasz przez okno przyszłości i próbujesz dostrzec choć małą iskrę szczęścia, wciąż tlącą się gdzieś w oddali.


18 lat kończę 24 lutego, ale już w ostatkową sobotę mogłam świętować urodziny z najwspanialszymi gośćmi, jakich mogłam sobie wymarzyć. Tematem przewodnim imprezy były lata 60/70. z nałożeniem nacisku na ruch hippisowski. Moi przyjaciele chętnie włączyli się do zabawy i razem stworzyliśmy coś, co kiedyś będę wspominać z uśmiechem na twarzy i małą łezką w oku.Starałam się również sprostać kulinarnym oczekiwaniom.
Gwoździem programu musiał być więc domowej roboty tort :)A już za tydzień druga porcja 18stkowego tortu, tym razem w wersji dla rodziny :) Miło jest zacząć świętować urodziny już 2 tygodnie wcześniej... :)


8 komentarzy:

 1. Ale cudowności tutaj pokazujesz, na pewno będę "obserwować" ;D Świetny tort, marzy mi się takiego spróbować z podłużnymi biszkoptami <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Tort jest obłędny :) Oj, skusiłabym się na kawałek, skusiła!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowny ten torcik :) Te biszkopty wyglądaja wspaniale :)

  P.S. A co tak poza tym u Ciebie ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O wieku nie myśl :) Ja to narzekam, że stara baba ze mnie chociaż jestem rocznik 92 :)
   To fajnie, że częściej zaglądasz do kuchni i rozwijasz swoje zainteresowania związane z gotowaniem. Trzeba ćwiczyć by być dobrym kucharzem :)

   Ja cieszę się, że idzie już wiosna. Mam już dość tej zimy. Tak na prawdę to nigdy jej nie lubiłam. Chciałabym już wsiąść na rower :)
   A dzisiaj byłam u okulisty w Zamościu bo okulary mi sie na nosie rozleciały ^_^ Mówiłam rodzicom ze tak będzie bo mi się poluzowały a dzisiaj pękły mi na nosie :D. W sumie przechodziłam w nich 5 lat to miały prawo

   Usuń
  2. No moje okulary tak się rozleciały :D

   Usuń
 4. oj 18 ale się na to czekało, bez sensu :P a imprezy w stylu lat są extra! uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale świetny tort! Pierwszy raz taki widzę :) reewwwela ;p

  OdpowiedzUsuń