poniedziałek, 3 grudnia 2012

Pierwszy (grudniowy) śnieg i letnia tarta dla kontrastu :)

Krucha tarta ze śliwkami. Prosty przepis ( ciasto kruche, śliwki, opcjonalnie cukier i cynamon ) - jeszcze sierpniowy.

Przyszły pierwsze grudniowe poranki, a wraz z nimi poranne roraty i mniej czasu na celebrowanie ( a właściwie przygotowywanie ) śniadań. Póki co, zgodnie z zapowiedzią będę dodawała od czasu do czasu zaległe zdjęcia potraw :)

Muszę przyznać, że czuję się coraz bardziej jak małe dziecko. Z nadzieją czekam na 6 grudnia, jakby miał to być zupełnie wyjątkowy dzień. A przecież chyba jestem już za "duża" na to, żeby tak mało ważne święto sprawiało mi tyle radości... chociaż kto wie, może na bycie dzieckiem nigdy nie jest za późno ?

W moim mieście dziś rano pojawił się pierwszy grudniowy śnieg. Pierwsze oznaki grudniowego mrozu odczułam już w drodze do szkoły, kolejne podczas powrotu :)

A w związku z naszą blogową akcją muszę zakomunikować, że swoją paczkę wyślę jutro, gdyż pomimo tego, że czeka już zapakowana, nie mogłam jej wysłać, gdyż brakuje mi nazwiska odbiorcy :) Mam nadzieję, że do jutra je zdobędę :)

Notka dzisiaj pisana baaardzo szybko, może dlatego, że mam mnóstwo nauki ? A może dlatego, że grudniowa pogoda sprzyja codziennemu zmęczeniu i aż prosi, aby wcześniej pójść do łóżka ( choć może to zasługa moich ostatnich ciekawych snów... ? ) ...

Pozdrawiam !

11 komentarzy:

 1. uwielbiam kruche ciasto ze śliwkami! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę koniecznie zrobić tartę! wygląda wspaniale *.*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ona jest wspaniała :D Wyślesz mi kawałek ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mmmm... Właśnie takiego letniego akcentu mi teraz potrzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda niesamowicie, czasem uda mi sie zrobic cos dobrego ale z reguły nie jest ładne. Dzisiaj trafiłaś do szkoły :) PIerwszy śnieg, ja tu sie bujam od kilku dni z śniegiem po kolana.

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam takie letnie tarty, szczególnie zimą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. takie letnie smaki wywołują u mnie nostalgię za latem... chętnie spróbowałabym tej tarty!

  OdpowiedzUsuń
 8. taką tartą chętnie widziałabym nawet na wigilijnym stole :)

  OdpowiedzUsuń